• https://www.facebook.com/pages/Bioenerji-Uzman%C4%B1-Kenan-Boyraz/1421795371404363?ref=hl
  • https://www.instagram.com/alfabioenerji_kenanboyraz/

Elektromanyetik Ölüm

 

ELEKTROMANYETİK ÖLÜM:

 

 

 

Evlerimizde, iş yerlerimizde rahatlıkla gün boyu kullandığımız teknolojik ürünlerin hayatımızı kolaylaştırdığı kaçınılmaz bir gerçektir. Onlar sayesinde tek bir düğme yardımıyla çevremizi aydınlatıp ısıtabiliyor yiyeceklerimizin taze kalmasını sağlayıp dünya ile iletişim kurabiliyoruz.Bu elektronik aletler elektromanyetik alan oluşturuyor ve insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.

   Kanserli ölümlerin artması, canlı türlerinin yok olması, hava kirliliği, artan mikroplar, salgın hastalıklar, ozon tabakasının delinmesi, stres...

   İnsan bedenini etkileyen 100 mA’lik bir elektrik akımının bile ciddi yaralanmalara ve hatta ölümlere yol açtığı elektriğin zararlı etkisini ortaya koymaktadır. Ancak 25 yıldır yapılan araştırmalarla elektriğin başka zararlı etkileri üzerinde duruluyor.

   Elektromanyetik alan etkisi
   Elektromanyetik kirlilik çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyen elektromanyetik dalgaların oluşturduğu alanın limit değerlerinin üzerinde olmasıdır. Yani tüm elektrikli cihazların doğaya fazladan yaydığı zararlı dalgalardır.

ELEKTROMANYETİK RADYASYON (EMR):

   Bir maddenin atom çekirdeğindeki nötron sayısı proton sayısından büyükse bu madde kararsızdır. Kararlı hale gelebilmek için nötronlar alfa, beta, gama gibi çeşitli ışınlar yayarak parçalanırlar. Çevresine ışın saçan bu maddeler radyoaktif maddelerdir ve yayılan ışınlar ise radyasyondur. Radyasyon tüm evreni saran bir enerjidir. Elektromanyetik radyasyonların en küçük birimi fotondur.

   Elektromanyetik radyasyon, iyonlaştırıcı radyasyon ve iyonlaştırıcı olmayan radyasyon olmak üzere iki gruba ayrılır.


   Tehlikenin farkında olanlar tarafından “sessiz ölüm” adlandırılan elektromanyetik radyasyonu yayan cihazlardan bir kısmı ise aşağıda belirtilmektedir.

Radyasyon yayan cihazları şöyle bir incelediğinizde listenin hiç de kısa olmadığını görebilirsiniz:

- Buzdolabı,
- Televizyon,
- Mikrodalga fırın,
- Çamaşır makinası,
- Bulaşık makinası, 
- Elektrikli battaniye,
- Elektrik süpürgesi,
- Ütü,
- Saç kurutma makinası, 
- Tıraş makinası,
- Televizyon,
- Bilgisayar,
- Telsiz
- Telefon,
- Cep telefonu,
- Klima, 
- Radyo, 
- Müzik Seti, 
- Play Station, 
- DVD oynatıcı...

 

Radyasyonun Zararları:

 
   Çok yüksek frekanslı elektromanyetik parçalar kimyasal bağları kırabilecek bir enerjiye sahiptir. Bu bağların kırılmasına da “iyonlaşma” denir. İyonlaşabilen elektromanyetik radyasyonlar, DNA’yı parçalayabilecek kadar enerji taşır.

   DNA’daki ufak bir zedelenme kansere yol açabilecek kalıcı değişikliklere sebep olur. Herhangi bir nedenle de kansere yol açan hasarlı hücreler vücutta bulunabilir. Bu hasarlı hücrelerin elektromanyetik alana maruz kalması bağışıklık sistemini bozar ve kanserin hızla gelişmesine yol açabilir. Saniyede 300.000 km gibi yüksek hızla hareket eden ışınlar kolaylıkla vücuda nüfuz edebilir.

   Yüksek radyasyon sonucu hayati tehlike yaratacak kadar çok hücre ölebilir, yapısı bozulabilir. Hatta genetik yapıyı etkileyen kromozomların tahribatıyla farklı genotipte oğul hücreler oluşabilir. Bu da mutasyon demektir. Kan ve üreme hücreleri gibi çabuk çoğalan hücreler ile hasarlı hücreler daha hızlı çoğalarak tümöre yol açabilir.

   Yapılan araştırmalarda elektromanyetik radyasyonun yoğun olduğu çevredeki insanlarda sinirlilik, baş ağrısı, kronik yorgunluk, huzursuzluk, depresyon ve uyku bozuklukları gözlenmiştir.

 


Sinirlilik


Baş Ağrısı


Kronik Yorgunluk


Huzursuzluk


Depresyon


Uyku Bozuklukları   Son bilimsel verilere göre ise kıskançlık, şüphe, korku ve heyecan gibi beyin kimyasıyla ilgili duygusal bozukluklar da radyasyonun etkileri arasında.

 

 

 

 

Bioenerji - Bioenerji nedir - Bioenerji Uzmanı - Biyoenerji uzmanı - Alfa Bioenerji - Alfa Bioenerji Tekniği - Alfa Bioenerji Eğitimi- Alfa Bioenerji Şifa Semineri- Bioenerji Eğitimi istanbul - Bioenerji Eğitimi - Bioenerji Eğitimi Türkiye - Bioenerji tedavisi - Bioenerji Uzmanı - Bioenerji Uzmanı Kenan Boyraz - Etkili Hipnoz Yöntemleri - Bioenerji nasıl Yapılır - Domancic Bioenergy Methodu - Juna davitaşvili Tekniği - Dalton Bioenergy - Bioenerji Eğitmeni kenan Boyraz - Bioenergy healing healer Kenan Boyraz - Uzman Kenan BOYRAZ - Bioenerji Kenan Boyraz - Bioenerjist Hipnotist Kenan BOYRAZ - Etkili Hipnoz teknikleri- Hipnoz nasıl yapılır - Bioenerji nasıl yapılır - Bio enerji nasıl uygulanır

TAKVİM
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.356027.4657
Euro28.788128.9035
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret871370